У музеї «Тюрма на Лонцького» 17 жовтня  стартувала місячна програма  XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA.

Для старту була обрана підбірка фільмів на тему декомунізації. Програму уклали із стрічок «Живі й нескорені», «Алтимир», «Домашні ігри», «Боротьба Джамали». На перегляді були присутні як глядачі  старшого віку,  так і молодь.

Під час обговорення побаченого, з’ясувалося, що фільми глядачам сподобалися, як окремо, так і загальною тематичною підбіркою, прокоментованою Вікторією Садовою, яка курирує фестивальну програму в музеї.

Пара молодих киян (він – учасник АТО, вона – студентка) прийшла спеціально на перегляд, але мала змогу отримати  також екскурсію музеєм. Очікуючи аншлагу,  кияни прагнули записатися  телефоном наперед й були здивовані низьким інтересом львів’ян, насамперед студентів, до фестивальних пропозицій на противагу ситуації у столиці, де фестивальні зали навіть із квитковим входом зазвичай є переповненими.

Літній глядач, який виявився колишнім співробітником Західного відділення Української студії науково-хронікальних фільмів, високо оцінив професіоналізм представлених на фестивалі своїми стрічками закордонних та вітчизняних авторів (як початківців, так і знаних),  відзначив актуальність теми та її цікаве й водночас делікатне розкриття, засноване на повазі до людської гідності та різного життєвого досвіду. Висловив захоплення фестивальним  екранним продуктом з огляду на композицію, кадрування, монтаж, музичне оформлення тощо. Побачене спровокувало роздуми про минуле й теперішнє вітчизняної документалістики, — внаслідок виникла ідея влаштувати в музеї ретроспекцію документальних фільмів, що їх свого часу знімали саме на цьому колись  режимному об’єкті.