До річниці загибелі бл. свщмч. Омеляна Ковча.

Фільм розповідає про греко-католицького священика Омеляна Ковча, ісповідника віри ХХ ст. Він, спершу запроторений до в’язниці у Львові, а потім до концтабору Майданна, був послідовним у свідченні моральних цінностей, в умовах, коли зустрілися дві тоталітарні ідеології: радянська і нацистська. Особа отця Омеляна, його діяльність та мученицька смерть, створили надзвичайну можливість до діалогу різних культурних ідентичностей, зокрема — української, польської та єврейської. Його життя свідчить про ту спільність, яку усі ми можемо віднайти перед лицем страждання і смерті: „Окрім неба — це єдине місце, де б я хотів перебувати. Тут ми є всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші, естонці. Тут я бачу Бога, Бога, який однаковий для усіх нас, незалежно від релігійних відмінностей, що існують між нами.”

Життя і діяльність отця Омеляна Ковча були відзначені багатьма інституціями та приватними особами. Під час візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ до України у червні 2001 року його було проголошено блаженним. Єврейська Рада України присвоїла йому звання „Праведник України”.

„ПАРОХ МАЙДАНКА”(50’24”) Польща 2005 р.
Сценарій: Гжегож Лінковський; Режисер: Гжегож Лінковський; Консультант: о. Степан Батрух; Оператор: Єжи Рудзінський; Монтаж та звук: Гжегож Р. Врублевський; Музика: Влад Курилюк;