«Між Гітлером і Сталіном: Україна в Другій світовій війні, незвідані сторінки історії» (англ. «Between Hitler and Stalin: Ukraine in World War II — The Untold Story»)— документальний фільм знятий на замовлення Україно-Канадського дослідницько-документаційного центру американським режисером українського походження Святославом Новицьким.

Фільм присвячений пам'яті тих, хто боровся за свободу України, памяті десяти мільйонів украінців, які загинули на війніне, памяті незліченних жертв комуністичних репресій та двох з половиною мільйонів україинців-остарбайтерів. Цей фільм — знак пошани всім хто пережив нацистське і більшовицьк поневолення України в двадцятому столітті.

Стрічка спирається на нові архівні матеріали, секретні документи, досі непоказні зйомки та свідчення очевидців. Створенню фільму передувала кількамісячна робота в архівах України, зокрема, з фото- та відеоматеріалами. Аналізують події та коментують роль України у Другій світовій війні у стрічці провідні західні науковці — Збігнев Бжезинскі, Норман Дейвіс, Роберт Конквест та Джон Армстронг.

Джек Пеленс (Jack Palance), видатний голівудський актор українського походження, лауреат премії «Оскар», начитував текст англомовної версії фільму. Тривалість фільму — 57 хв. 37 сек.

Прем'єра оригінальної, англомовної, версії фільму «Між Гітлером та Сталіним: Україна у Другій світовій війні» відбулася у вересні 2003 року в Торонто. Стрічка була відзначена на Конкурсі Фільмів та Відео (Нью-Йорк, США) та демонструвалася на 4-ому Міжнародному фестивалі документальних фільмів в Стокгольмі (Швеція).

реж. Святослав Новицький
рік: 2003
країна виробник: Канада