В основу фільму відомого українського кінорежисера Олеся Янчука „Голод-33” лягла повість Василя Барки „Жовтий князь”. В центрі сюжету — трагічна доля української родини, і трагедію цю глядач побачить очима дитини.

Від 1991 року цей фільм із субтитрами англійською мовою бентежить у цілому світі усім, хто не байдужий до долі українського народу.

На жаль, повість Василя Барки „Жовтий князь”, забрали із програми зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури на 2012 рік разом із романом «Марія» Уласа Самчука. А в лютого цього року Міністерство освіти заявило, що в новому підручнику з української літератури за 11 клас не буде роману Василя Барки «Жовтий князь», натомість з’явиться розділ, присвячений російськомовним поетам.

Фільм Олеся Янчука 1991 року став першою художньою стрічкою, яка розкрила злочини сталінсько-большевицького режиму проти народу – штучний голод 1932—1933 рр. Режисер до участі у фільмі про народну трагедію України — Голодомор 1932—1933 запросив таких акторів, як Галина Сулима, Георгій Морозюк, Олексій Горбунов, Максимко Коваль, Оленка Ковтун, Костянтин Казимиренко, Неоніла Світлична, Леонід Яновський, Петро Бенюк.

Західні країни мало знали про цей Голодомор в одній із найбільш урожайних країн світу. Радянські офіційні органи заперечували факт голоду. Тільки 26 січня 1990 року Компартія України була визнала Голодомор. Після краху Російської імперії 1917 р. Українська Народна Республіка була по-суті окупованою і насильно введеною до складу радянського Союзу. Коли Сталін наприкінці 1920-их років утвердився при владі , комуністична партія метод систематичного терору встановила контроль над усіма царинами громадського і політичного життя. Українське селянство стало першою жертвою нової правлячої сили. 1932 року вийшов указ, який вартував життя мільйонів людей. Терор зими й весни 1933 року був викликаний насильницькою конфіскацією у селін харчів і худоби. Проста селянська родина. Не зрадивши одвічних духовних цінностей, опинилася в епіцентрі трагедії: за першими втратами настало повне вимирання і винищення роду.