Цей фільм висвітлює політичну ситуацію на західноукраїнських землях, що були під польською окупацією між Першою і Другою світовими війнами.

Табір Береза Картузька був заснований за розпорядженням президента Польщі 17 червня 1934 pоку як відповідь на вбивство польського міністра внутрішніх справ Б. Пєрацького за його брутальну пацифікацію українського населення в 1930-их pp., a атентат виконав молодий член Організації Українських Націоналістів.

Арешти й засилання до Берези Картузької, яка тепер знаходиться на території Білорусі, відбувалися без судів, без права на захист і на апеляції, що було порушенням конституції Польської держави.

У цьому фільмі використано автентичні фотографії, документи, архіви, спогади, написані про цей табір, та зізнання колишніх українських політичних в’язнів, які пережили ув’язнення у цій тюрмі й тепер живуть на Заході. Паралельно з цим подається істориками суспільно-політичне тло тодішньої Галичини та наводяться приклади польського уряду, який ламав умови Версальського мирного договору щодо західноукраїнських окупованих земель.

Юрій Луговий з Монреалю, відомий завдяки своїм попереднім фільмам, взявся за цей важкий і коштовний проект. Він автор документального фільму Свобода дорогою ціною (Freedom Had A Price) про інтернування канадських українців в часі Першої світової війни та співавтор фільму Жнива розпачу (Harvest of Despair) про голод-ґеноцид у Совєтській Україні 1932-33 рp. Ці фільми здобули 12 міжнародних нагород.

реж. Юрій Луговий